Dags för önskelista

Jag hittade en gammal blogg, stängd sedan flera år tillbaka, där författaren lagt ut en julkalender med julrelaterade recept hela december. Tyckte det var en grymt trevlig idé, så jag kommer sno den rakt av! Eller ja, inte recepten då, de är mina egna. Det kommer bli en del ”gamla” recept – jag har trots allt inte direkt tid som en professionell bloggare har att göra saker bara för bloggens skull – men även en del nya.

Nu är då min fråga, så att jag har lite tid på mig, har ni några särskilda önskemål om recept? Vill ni ha drinkar, kakor, mat, sötsaker eller kanske nyttigheter? Önska på så ska jag göra mitt bästa!

7 reaktioner på ”Dags för önskelista

  1. Inte dåligt att man får lämna önskemål! Skulle gärna vilja ha recept på julgodis. Gör alltid mitt eget men det blir alltid samma så kanske något nytt att prova. Har du nåt spännande förslag på god vinter drink med vodka eller gin tas det tacksamt emot!
    Trevlig kväll och ha en bra helg.

    Gillad av 1 person

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s