Sitter just nu bredvid spjälsängen där Filip håller på och bökar runt inför natten, det tar oftast runt 15-20 minuter och innebär inte mycket mer än att man sitter här och klappar lite på honom. Smidigt!
Annars är han inne i nån väldigt mammig och pappig period just nu, för första gången så vitt jag mörkt i alla fall. Verkar vara mer tänder på g och dessutom typ växtvärk så lite gnälligt är det allt för tillfället. Men söt är han ju, speciellt när han får krypa runt lite ute och upptäcka, fast det blir lite begränsat så länge gräsmattan är dyblöt och han inte kan gå själv än.
Någon har putsat och någon har kladdat…
I dag har vi varit rätt produktiva annars, jag har gjort en grov rensning i trädgården och tvättat fönstren utvändigt och maken har bytt däck på den gamla bilen. Skönt när man kan gå ute och greja!
Hoppas ni också har en skön helg!